Boşanma

Boşanma, taraflar için her zaman zor bir süreçtir.

Eşler; özellikle duygusal olarak hassas oldukları bu dönemde, genellikle boşanmanın hukuksal ve ekonomik sonuçlarını önceden göremezler. Bu sebeple tarafların en başından itibaren hukuki menfaatlerini koruyacak nitelikli bir avukatla temsil edilmesi önemlidir.

Konusunda uzman avukat, müvekkiline haklarını açıklayacaktır. Bunun yanı sıra ekonomik ve hukuki olarak tarafın aleyhine olacak bir sonucun oluşmamasına dikkat edecektir. Ekonomik alanda öncelikle eş ve çocuk nafakası önemlidir. Ancak evlendikten sonra edinilmiş malların paylaşımı da önemli bir rol oynayabilir.

Ortak çocuk(lar) varsa, görüşme ve velayet hakkı için adil ve makul bir çözüm bulunmalıdır. Bu hususa ilişkin olarak tarafların erken danışmanlık alması özellikle çocukların boşanma sürecinden en az şekilde etkilenmesini sağlamak için önemlidir.

Bu sebeplerden ötürü en kısa zamanda Aile Hukuku alanında uzman, düzenli olarak bu alanda eğitimlere katılan, uzun yıllar meslekte tecrübe kazanmış bir avukata gitmenizi tavsiye ederiz. Bizimle iletişime geçmeniz halinde size hızlı ve sorunsuz bir şekilde yardımcı olabiliriz.