Görüşme ve Velayet Hakkı

Bir evlilik yürümediğinde ve taraflar yollarını ayırdığında da çocuklar yine çocuk olarak kalacaktır ve bu husus tarafların bütün ekonomik dezavantajlarından daha önemlidir.

Bu sebeple velayet hakkı özelllike çocukların menfaatleri göz önüne alınarak düzenlenmelidir. Prensip olarak ideal olan velayetin ortak olmasıdır. Anne-baba sorumluluğu ortak olarak alamadığında mahkeme ebeveynlerden biri lehine karar vermek zorundadır.

Çocuğun bakımını üstlenen ebeveynin başka bir şehre ya da başka bir ülkeye taşınmak istemesi halinde zorluklar gündeme gelir. Görüşme hakkı alanında da genellikle hukuki tartışmalar çıkar. Maalesef taraflardan biri velayet hakkını kendi çıkarı doğrultusunda kullanabilir.

Eşler nafaka konusunda sorun yaşadıklarında görüşme hakkı da genellikle sorunlu olmaktadır. Bu tür hukuki sorunlar tartışılırken çoğunlukla anne babanın arasında kalan çocuk yıpranır. Uzman avukatlarımız en başından itibaren velayet ve görüşme hakkı alanlarında hızlı ve adil bir çözüme ulaşmak için çaba sarf ederler.

Bizimle iletişime geçin, size bürokrasiden uzak ve hızlı bir şekilde yardımcı olalım!